« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Nga mesnata rriten çmimet e derivateve
derivate_2.jpg

Shkup, 11 dhjetor- Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka vendosur çmime të reja të derivateve dhe nga mesnata pritet të rriten çmimi i benzinave dhe dizelit, transmeton Zhurnal.

Çmimet me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 do të rriten për 0.5 denarë dhe do të ketë çmimin 66.00 denarë për një litër.

Çmimi për EUROSUPER BS-98 do të rritet për 0.5 denarë dhe një litër do të kushtojë  67.50 denarë.

Çmimi për EURODIZEL do të rritet për 0.50 denarë dhe një litër dizel do të kushtojë 54.50 denarë. 

Çmimet e reja do të vlejnë nga mesnata. Deri në fund të vitit pritet sërish të ketë ndryshime të çmimeve të derivateve. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.12.2017, 13:11  | L.E. | 1,597 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.