Oriz integral me rukolë
receta
Oriz integral me rukolë

Oriz integral me rukolë

Përbërësit

200 gr oriz

1 qepë

3 lugë të gjellës vaj vegjetal

200 gr rukola

kripë

 

Hapat

1 Zieni orizin në ujë të vluar me kripë për 15 minuta ose derisa të zbutet dhe kullojeni me kujdes.

2 Në një tenxhere të madhe me vaj zjarrë mesatar, skuqeni qepën, shtoni rukollën dhe vazhdojeni për 2 minuta.

3 Hidheni kripë dhe lëreni derisa të akulojë, shtoni orizin, trazojeni mirë dhe shërbeni.

Ju bëftë mirë!

© ZHURNAL 11.12.2017, 10:53 | L.E. | 1,427 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."