Miloshoski: Dorëheqja e Gruevskit do pranohet sepse e paralajmëroi si të pakthyeshme
maqedonia
Miloshoski: Dorëheqja e Gruevskit do pranohet sepse e paralajmëroi si të pakthyeshme

Miloshoski: Dorëheqja e Gruevskit do pranohet sepse e paralajmëroi si të pakthyeshme

Shkup, 10 dhjetor - "Sot do pranohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit sepse kryetari e paralajmëroi atë si të pakthyeshme, sot do të vërtetohet edhe rendi i ditës për kongresin që pritet të mbajmë më 23 dhjetor, do mundohemi që sot të vërtetojmë dhe afatin për dorëzimin e kandidaturave për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë", kështu ka deklaruar Antonio Miloshoski, transmeton Zhurnal.mk

Ai ka shtuar se kandidaturat duhet të dorëzohen më së voni 12 ditë para mbajtjes së kongresit që të plotësohen të gjitha kushtet standard statusit të partisë.

© ZHURNAL 10.12.2017, 18:44 | T.E. | 3,392 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."