« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Browni me çokollatë të bardhë
br_7.jpg

Përbërësit

3 vezë

2 gota sheqer pluhur

200 gr gjalpë

1 gotë qumësht

2 lugë të gjellës kakao

1 vanilje

2 gota miell

PËR KREM

200 gr çokollatë të bardhë

½ gota të çajit qumësht

50 gr gjalpë

1 shllag krem

 

Hapat

1 Gjalpin dhe sheqerin përzieni mirë, pastaj ia shtoni të gjithë përbërësit e tjerë me rend.

2 Glazurën e derdhni në enën e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

3 Për krem, në një tenxhere e vendosni çokollatën, qumështin, gjalpin dhe e shkrini.

4 Krem shllagun e derdhni në një enë dhe e përzieni me mikser, tortës së ftohur ia vendosim kremin dhe krem shllagun.

5 Tortën e vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 1-2 orë.

Ju bëftë mirë!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.11.2017, 10:46  | L.E. | 1,684 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.