« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Donçev: Firma e kumbarit të Gruevskit importon ilaçe të falsifikuara nga Turqia
12_13.jpg

Shkup, 23 nëntor - Policia turke që para dy viteve ka paralajmruar për kanele ilegale në Turqi që prodhojnë barna (ilaçe) për tregun e Maqedononisë. Këto barna, të prodhuara nga rrethe të dyshimta, ndërsa të paqetuara në paqetim të prodhuesit, arrijnë në Maqedoni nëpërmjet të ashtu quajturit import paralel. Edhe më tragjike është ajo se këto barna futen në Maqedoni pas asnjë llojë certifikate cilësie për shkak se dispozita ligjore për këtë çështje është hequr që në vitin 2013, shkruan Zhurnal.

Këto pretendime tronditëse për importin paralel të barnave i ka bërë publike drejtori i Fondit Shëndetësor, Dan Donçev, në një intervistë për Fokus. 

Ai pjesërisht zbulon se edhe kush më së shumti ka përfituar nga  vendosja e importit paralel:

"Tre firma të cilat kontrollojnë mbi 50 për qind të tregut të importit paralel janë në lidhje kumbare dhe familjare me ish-kryeministrit Nikolla Gruevski", informon Den Donçev.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.11.2017, 23:10  | D.J. | 3,622 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.