« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
06_35.jpg

Shkup, 23 nëntor - Në këto momente është shumë e rëndësishme që me Greqnë dhe Bullgarinë të arrijmë një rregullim më të qëndrueshëm të marrëdhënieve tona, kështu vlerësoi Stojan Andov, kryetar i parë i Parlamentit të Maqedonisë gjatë promovimit të librit të tij të fundit "Suksesi dhe komploti" ( ,,Успеси и заговори’’) në Shtëpinë e Kulturës në qytetin e Kavadarcit, raporton Zhurnal.

"Në këto momente është shumë e rëndësishme që me Greqnë dhe Bullgarinë të arrijmë një rregullim më të qëndrueshëm të marrëdhënieve tona, që të sigurohet siguri për gjeneratat e ardhëshme dhe të hapen rrugët për investime në vendin tonë, të ketë punësime, ndërsa të rinjët të mbesin në vendin e tyre", thotë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i MAqedonisë.

Sipas tij, nuk duhet të na huton marrëveshja me Bullgarinë, edhe pse ka deklarata provokative nga funksionar të lartë dhe studiues bullgarë.

"Ka edhe te ne ndjenja të tilla te disa njerëz, por mendoj se duhet të arrihet një marrëveshje e tillë dhe e njëjta të funksionojë. Kjo marrëveshje është në kohë të papërcaktuar, por mund të refuzohet në çdo kohë. Nuk është ajo diçka që nuk mund të ndalet, nëse shkon keq", theksoi Andov, transmeton Zhurnal.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.11.2017, 19:46  | D.J. | 2,111 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.