Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtjen e kriminalitetit në rrjetet sociale!?
Apple largon aplikacionin Skype nga App Store në Kinë
APP_43.jpg

Apple tha ditën e martë se ka hequr disa aplikacione nga App Store në Kinë përfshirë aplikacionin e Microsoft, Skype, pasi qeveria e vendit tha se shkelte ligjet lokale.

“Jemi njoftuar nga Ministria e Sigurisë Publike se disa aplikacione që ofrojnë shërbim Voice over IP nuk i përmbahen ligjeve lokale dhe duhet të hiqen nga App Store në Kinë,” tha një zëdhënës i Apple.

Ndalimi i aplikacioneve solli një mori ankesash nga përdoruesit në Kinë. Skype është aplikacioni më i fundit që hyn në listën e platformave të internetit të ndaluara në Kinë pas Google, Facebook dhe Twitter.

Vitin e kaluar qeveria Kineze nxori ligje të reja të cilat kontrollonin median online dhe opionin publik duke eliminuar zërat anti-Pekin. /PCWorld Albanian

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 09:56  | L.E. | 224 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
E enjtja e ardhshme ditë jopune
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
Demiri: Në këtë rikonstruim nuk do të ketë as fitues as humbës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.