Nuk do të ketë më roaming mes Maqedonisë dhe Bullgarisë
maqedonia
Nuk do të ketë më roaming mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Nuk do të ketë më roaming mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Shkup, 22 nëntor - Qeveria e Bullgarisë nesër pritet ta miratojë memorandumin për mirëkuptim mes Ministrisë për transport, teknologji informatike dhe komunikim të Bullgarisë dhe Ministrisë për shoqëri informatike dhe administratë të Republikës së Maqedonisë për uljen e tarifave ndërkombëtare të roamingut për shërbime të telekomunikacionit, përcjell Zhurnal.

Ministri bullgar i transportit, Ivajllo Moskovski sot deklaroi se roamingu me Maqedoninë do të shlyhet për disa muaj./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 22.11.2017, 09:33 | Z.H.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."