Nis projekti për mbështetjen e Regjistrimit Civil dhe sigurinë e dokumenteve
kosova
Nis projekti për mbështetjen e Regjistrimit Civil dhe sigurinë e dokumenteve

Nis projekti për mbështetjen e Regjistrimit Civil dhe sigurinë e dokumenteve

Prishtinë, 22 nëntor - Ministria e Punëve të Brendshme organizon ceremoninë e hapjes fillestare të Projektit të Binjakëzimit “Mbështetje për Regjistrimin Civil dhe sigurinë e dokumenteve”.

Sipas njoftimit për media, në këtë ceremoni do të flasin ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, Gerrie Willems, ambasadore e Holandës në Kosovë dhe Bekim Hoxha, drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë për Regjistrim Civil.

Ceremonia do të mbahet sot në objektin  Ministrinë e Punëve të Brendshme.

© ZHURNAL 22.11.2017, 09:20 | Xh.I.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."