« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Liban: Kryeministri Hariri rikthehet në Bejrut
auto_981D8EEC-77C3-4010-A8F2-1FA062D33A7A_w1597_n_r1_s1511330706.jpg

Kryeministri i Libanit, Saad Hariri, është rikthyer në Bejrut për herë të parë pas paraqitjes së dorëheqjes së tij në Arabinë Saudite.

 

Hariri kishte shkaktuar krizë politike kur ai kishte dhënë dorëheqje gjatë vizitës së tij në Riad.

 

Ai i ka hedhur poshtë spekulimet se Arabia Saudite e ka shtyrë atë të japë dorëheqje, në mes të krizës rajonale me Iranin.

 

Presidenti Libanez, Michael Aoun, pati refuzuar të pranojë dorëheqjen e tij derisa ai të të rikthehej për ta paraqitur fizikisht atë.

 

Të shtunën Zoti Hariri ishte takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron, i cili kishte shërbye si ndërmjetësues në këto zhvillime.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 09:16  | Z.H. | 319 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.