« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Dy aeroplanë Boeing shiten online për 48 milionë dollarë
boeing-587x330.jpg

Dy aeroplanë Boeing 747 janë shitur në një dyqan kinez online “Taobao” për më shumë se 48 milionë dollarë.

Avionët ishin pronë e një kompanie që falimentoi dhe gjykata që u mor me këtë rast është përpjekur t’i shesë ata qe disa vjet.

Gjashtë ankande të tjera dështuan dhe u detyrua një shitje online, shkruan Albinfo.ch

Ofruesi më i lartë ishte “SF Airlines” që mposhti 25 kompani të tjera të interesuara.

“Taobao” është uebfaqe e ngjashme e shitjeve sikurse “eBay”.

Aeroplanët, ishin në Shangai dhe Shenzhen që nga viti 2013, prej kur kompania “Jade Cargo International” falimentoi në shtator të atij viti.

Është edhe një tjetër aeroplan i tillë që nuk është shitur, por për të ishte vetëm një person i regjistruar në ankand.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 23:27  | T.E. | 737 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.