« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Gjelbrimi, mbjellja e fidaneve në Komunën e Likovës të vazhdon edhe këtë vit
l6_18.jpg

Shkup, 22 nëntor - Kryetari i Komunës së Likovës, Erkan Arifi, për shkak të rezultateve të deritanishme të këtij projekti të filluar para disa vitesh nga ish Kryetari, Sadulla Duraku, tani Ministër aktual i ambientit jetësor dhe planifikimit hapësinor, vendosi që projekti për gjelbrimin, mbjelljen e fidaneve në Komunën e Likovës të vazhdoj, duke u nis edhe nga fakti se numri i këtyre fidaneve mban një simbolikë shumë me vlerë, edhe ate numri 120 paraqet numrin e shkronjave të alfabetit tonë dhe numrin e dëshmorëve të kombit nga lufta e lavdishme e UÇK-së së vitit 2001, informon Zhurnal.mk

"Ky projekt sot u realizua në të gjitha 11 vendbanimet fushore, ku Kryetari përzemërsisht në emër të tij personal i falemenderon të gjithë ata qytetarë të cilët edhe pse të pa njoftuar fare, dolën në ndihmë për mbjelljen e tyre bashkarisht me administratën komunale e cila edhe ishte përgjegjëse.Në fund kërkojm nga të gjithë që në bazë të mundësive secili aq sa mundet kryesisht gjatë kohërave kur nuk ka të reshura që të njejtat fidane të ujiten edhe pse bëjn pjesë në grupin e fidaneve që nuk ju nevojitet shumë ujë, por për shkak të asaj se në kohët e fundit po ndodh që thatësirat të jen mëdhaja, nga vitet e kaluara e kemi pa se ka nevojë. Gjithëashtu ky projekt, është edhe një apel për të gjithë që të gjithë bashkë të kujdesemi sa më shumë për një ambient të pastër, ku këtë nuk e arrijm vetëm me mbjelljen e fidaneve, por kuptohet se këtë drejtim mund të arrijm rezultate shumë më shumë nëse ne nuk e ndotim ambientin tonë me mbeturina të cilat për fat të keq nga disa ndodh që hidhen çdokund, edhe përkundër asaj se ekziston ndërmarrja komunale që kryen këtë veprimtari, prandaj ju lutemi që të hasim në mirëkuptim, pasi përndryshe do të jemi të detyruar që të marrim masa edhe më të ashpra përmes inspektoriateve kompetente", thonë nga Komuna e Likovës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 23:12  | D.J. | 1,450 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.