« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Arriti rotacioni i 11-të i policëve sllovakë, i fundit për vitin 2017
133534847_4.jpg

Shkup, 22 nëntor - Rotacioni i njëmbëdhjetë i pjesëtarëve të policisë sllovake arriti në Maqedoni, konform Memorandumit për mirëkuptim mes ministrive të punëve të brendshme të dy vendeve, kumtoi sot Ambasada sllovake.

Njësiti nga 15 policë sllovakë është rotacioni i fundit për vitin 2017. Policët sllovakë do të zbatojnë aktivitete të përbashkëta patrulluese me kolegët e Maqedonisë në kufirin shtetëror me Greqinë, me qëllim të parandalimit në zonën e sigurisë publike dhe kalimit të paautorizuar të kufirit shtetëror.  Njësiti sllovak i policisë do të sistemohet në rajonin e Liqenit të Dojranit.

Policët janë të pajisur me automjete motorike terreni, kamera termale dhe pajisjes për shikim natën. Mandati i misionit policor sllovak do të jetë 30 ditë me mundësi për vazhdim.

Sllovakia nga marsi i vitit të kaluar dërgoi në vend gjithsej 235 efektivë të policisë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 16:04  | Z.H. | 584 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.