« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Janeva: Gruevski është thirrë si dëshmitar për marrjen e provizionit për energji elektrike
133980248_3.jpg

Shkup, 22 nëntor - Ish kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot disa orë ishte në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, ku ishte thirrur në cilësi të dëshmitarit në procedurë të re parahetimore.

Pas marrjes në pyetje, prokurorja speciale Katica Janeva theksoi se bëhet fjalë për lëndë të porsahapur për hetim financiar për marrje të provizionit për energji elektrike, që është hapur pas ekspertizës së kryer në dy biseda telefonike, që në vazhdimësi po udhëhiqen nga një person.

Procedura parahetimore, në të cilën Gruevski është thirrur si dëshmitar, sipas Janevës, ka pasur ngjashmëri me hetimet financiare që tashmë po udhëhiqen para PSP-së. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 16:12  | I.XH | 1,154 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.