« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
Padi penale kundër ish drejtorit të Kadastrës, dëmtoi buxhetin për 3.3 milion denarë
uprava-finansiska-policija.jpg

Shkup, 22 nëntor - Drejtoria e Policisë Finansiare deri tek Prokuroria Publike Shkup ka ngritur padi penale kundër S.T, ish drejtor i Agjencisë për Kadastër të patundshmërive, E.D.A e punësuar në Agjenci si këshilltare shtetërore, G.G i punësuar në Agjenci si këshilltar shtetëror dhe S.M gjithashtu i punësuar në Agjenci, në bazë të dyshimeve për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga Kodi Penal, njofton Zhurnal.

Në njoftimin e Policisë Finansiare thuhet se gjatë vitit 2016 dhe 2017 me qëllime për përfitime joligjore të paditurit kanë shfrytëzuar detyrën zyrtare dhe pa marrëveshje për angazhim për dhënien e shërbimeve konsultive me Agjencinë për katastër të RM-së, si persona fizik kanë lidhur marrëveshje për shërbime konsultive me entin gjeodetik të Republikës së Serbisë, Beograd dhe në bazë të shërbimeve konsultive të kryera në llogari të të paditurve kanë arritur të holla nga Banka Popullore e Serbisë prej gjithsej 3.344.828.00 denarë, shumë me të cilën e kanë dëmtuar Buxhetin e RM-së.

Për rrugëtimet në Serbi, të paditurit kanë hapur urdhër udhëtimi dhe kanë paraqitur harxhimet rrugore për benzin me shfrytëzimin e veturave zyrtare, kanë marë pagesa ditore nga sporteli devizor dhe të gjithë këtë e ka bërë në dëm të buxhetit të Agjencisë për kadastër të patundshmërive./Zuhrnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:58  | Z.H. | 910 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.