« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
"Edmond Temellko nuk mundet as të ecë e as të ngrihet nga shtrati"
133874893.jpg

Shkup, 22 nëntor - Ish kryetari i Aerodromit, Ivica Konevski, sot në një pres konferencë vërtetoi se Edmond Temellko është  pre e një torture politike dhe po shkelen të drejtat e njeriut, pasi që është paraburgosur pas akuzës së PSP-së. Sipas tij, si pasojë e kësaj, Temellko tani as nuk mund të ecë, as të marë frymë e as të ushqehet, njofton Zhurnal.

"Edmond Temellko ka sëmundje serioze nga e cila çdo ditë i rrezikohet jeta. Edmond Temellko i vetëm as nuk mund të ecë e të ngrihet nga krevati. Përshkak sëmundjes, Edmond Temellko nuk mund të vishet e as të kryej nevojat fiziologjike. Temellko ka probleme me maramendje, me organet e brendshme dhe çdo ditë po lufton me sëmundje të paqëndrueshme në muskujt dhe eshtrave. Temellkos nuk i ofrohet përkujdesje e përshtatshme shëndetësore në burgun e Shuto Orizares. Temellko po mbijeton falë një të burgosuri tjetër në qeli", tha Konevski.

Sipas Konevskit, rasti kundër Temellkos është i montuar sepse sipas tij, ai ishte luftëtari më i madh i të drejtave të maqedonasve në Shqipëri./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:34  | Z.H. | 2,303 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.