« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Rusi: Moska po e përcjell nga afër situatën në Ukrainën lindore
auto_BC4D7F60-EABC-43A9-B497-1A9F6637FA3A_w1023_r1_s1511355165.jpg

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Moska po e përcjell nga afër situatën në rajonin e Ukrainës lindore, rajonin Luhansk, të kontrolluar nga forcat separatiste të mbështetura nga Rusia.

 

Duke folur para gazetarëve në Moskë, Peskov tha se “ka mirëkuptim” në Kremlin rreth asaj se kush mund të jetë prapa tensioneve në atë që separatistët e quajnë “Republike e popullit të Luhanskut”.

 

Më 21 nëntor, burra të maskuar dhe të armatosur zbarkuan në qendër të Luhanskut.

 

Duke cituar burime të panjohura, media në Rusi raportuan se lideri separatist, Igor Plotnitsky, kishte ikur për në Rusi, në mes të tensioneve në rajon.

 

Moska kontrollon pjesë të Ukrainës, në kufi me rajonin e Luhanskut.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:02  | Z.H. | 347 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.