« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Vuçiq flet pas dënimit të Mlladiqit
auto_5124747_vucic-ttjpg1510877876.jpg

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas gjykimit të Ratko Mlladiqit nga Haga tha se nga sot të gjithë qytetarët e Serbisë duhet të shikojnë nga e ardhmja.

 

Ai vendimin e Gjykatës së Hagës me dënim me burg të përjetshëm ndaj Mlladiqit e quajti hipokrizi, ndaj edhe u është referuar ndërkombëtarëve që kjo hipokrizi do të ndalet ndaj Serbisë.

 

“Të mos ulim kokën, por të shkojmë në të ardhmen, të mendojmë se ku dhe si do të jetojmë ne dhe  fëmijët tanë, si do të ruajmë paqen dhe stabilitetin në rajon. Të mos jetojmë ë lotët e së kaluarës, por nga djersa krijojmë një të ardhme më të mirë të përbashkët”, tha Vuçiç.

 

Tutje, Vuçiq ka thënë se Serbia ka respektua viktimat e vendeve të tjera, por nuk është se të tjerët kanë treguar respekt ndaj tyre, andaj kërkoj që tani të shikohet vetëm nga e ardhmja.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:01  | Z.H. | 2,454 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.