« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Facebook Messenger lejon dërgimin e fotove në rezolucion të lartë
fb_37.jpg

Rrjeti social Facebook vijon me përmirësimin e aplikacionit Messenger, një prej aplikacioneve më popullore në botë, dhe këtë herë përdoruesit mund të dërgojnë foto të rezolucionit të lartë.

Duke filluar nga dita e sotme, përdoruesit në SHBA, Kanada, Francë, Australi, Britani, Singapor, Hong Kong, Japoni dhe Korenë e Jugut mund të dërgojnë foto 4K.

Kompania premtoi se në javët në vijim kjo listë do të pasurohet me shtete të tjera.

Më përpara, sipas Facebook, në Messenger mund të dërgonit vetëm foto 2K. Por me përditësimin aplikacioni tashmë mund të dërgojnë foto me rezolucion 4,096×4,096.

Rrjeti social ka publikuar edhe disa shembuj ku nxjerr në pah diferencën në qartësi dhe mprehtësi.

Në të majtë është një foto 2K ndërsa në të djathtë një foto 4K. Diferenca vihet re kur zmadhoni në foto.

Për të përfituar nga ky opsion duhet të keni të instaluar versionin më të fundit të Messenger. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 13:51  | L.E. | 415 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.