« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Apeli vendosi: "Bombat" mund të shfrytëzohen kundër Mijallkov dhe Thaçit
B8314A907850D060A5F480C038E8ABCD.jpg

Shkup, 22 nëntor - Gjykata Apelit vendosi që bisedat e përgjuara të mund  të shfrytëzohen si dëshmi në procedurën penale për lëndën "Titanik 2" të PSP-së, përcjell Zhurnal.

Bëhet fjalë për dy inçizime, nga të cilat njëra ishte publikuar para dy viteve nga opozita e atëhershme, bisedë mes Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi ku meren vesh për votim në KSHZ sa i përket ankesave pas zgjedhjeve lokale në vitin 2013.

Në "Titanik 2" të akuzuar janë Mijallkov, Thaçi, ish anëtarët e KSHZ-së, Bedredin Ibraimi, Aneta Stefanovska dhe Vllatko Sajkovski, anëtari aktual në KSHZ, Sasho Srcev, si dhe pesë gjykatës nga Gjykata Administrative./Zhurnal.mk

UPDATE: 22.11.2017 12:04:00

### 22.11.2017 10:57:00

Apelacioni duhet të vendosë nëse "bombat" mund të shfrytëzohen si dëshmi në rastin "Titanik 2"
apelacija_13.jpg

ZHURNAL.mk

 22.11.2017, 10:57  | Z.H. | 2,342 i lexuar

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.