« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Kjo i ndodh trupit tuaj kur ndaloni së konsumuari sheqer
SHEFI_1.jpg

Konsumimi i sheqerit të kristaltë thuhet në vazhdimësi se është i dëmshëm për organizmin. Situata ngatërrohet edhe më shumë kur konsumimi i tij është më i madh.

 

Studimet e fundit në Amerikë thonë se një qytetar atje konsumon 700 kalori brenda ditës. Kjo nënkupton se konsumohet një gotë me sheqer.

 

Ftesa që bëhet është që konsumimi i sheqerit të merret në forma të ndryshme, përmes ëmbëlsirave, biskotave dhe të tjera, të zvogëlohet skajshmërisht, përcjellë Klan Kosova.

 

Kjo do t’i sillte shumë të mira organizmit tuaj. Se cilat janë ato mësojeni në vijim:

 

1. Jeni shumë më të shëndetshëm.

2. Lëkura juaj do të jetë e pastër.

3. Mënjanoni diabetin.

4. Flini në momentin që shtriheni.

5. Ju shtohet mbamendja.

6. Do të humbisni peshë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 12:15  | Z.H. | 1,185 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.