« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
rrihet.jpg

 

Gjevgjeli, 22 nëntor- Dy persona janë arrestuar për vrasjen e 41 vjeçarit nga Gjevgjelia i cili mbrëmë është gjetur pa shenja jete, transmeton Zhurnal.

Policia njofotoi se K.I. (31) është arrestuar për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale "vrasje", ndërsa R.K.(43) akuzohet së ka ndihmuar në vrasjen. 

Trupi i pajetë i B.R. është gjetur mbrëmë rreth orës 19:00 në shtëpinë e të akzuarit të dytë R.K. 

Sipas inspektimeve të para të policisë, mbrëmë B.R. kishte shkuar si mysfari në shtëpine e R.K. Në shtëpi ka ardhur edhe K.I. i i cili nën ndikimin e alkoolit, ka filluar ta akuzojë B.R. se ia ka vjedhur telefonin celular. 

Fillimisht ka pasur konflikt verbal, më pas K.I. ka filluar ta godasë edhe fizikisht B.R. duke e goditur në kokë deri në vdekje. 

Që të dy të akuzuarit janë arrestuar, te K.I. është konstatuar se ka 4,56 promilje të alkoolit në gjak, ndërsa R.K. është konstatuar se ka 2,53 promilje të alkoolit në gjak. 

Kundër dy personave është ngritur padi penale dhe është caktuar masa paraburgimit 30 ditor, transmeton Zhurnal.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 11:49  | L.E. | 20,066 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.