« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Gomat më të mira duhet vendosur në rrotat e pasme – ekspertët tregojnë arsyet!
goma_4.jpg

Kurdo që të jetë e mundur, shoferët e makinave duhet të kenë gomat më të mira në rrotat e pasme, thonë ekspertët.

Ky, sipas ekspertëve, përcjell Telegrafi, është një rregull i përgjithshëm që zbatohet pavarësisht nëse makina “ngreh” me rrotat e parme, të pasme, apo me të katërtat.

Kjo pasi që, siç thuhet më tej, aksi i fundit luan një rol kyç në stabilitetin e automjetit dhe nëse gomat e vjetra vendosen në pjesën e pasme të rrotave, kjo mund të shkaktojë rrëshqitje në ndryshime të papritura në drejtim.

Gjithashtu, sipas ekspertëve, edhe sistemi i integruar i stabilitetit elektronik (ESP) nuk mund të parandalojë gjithmonë “vallëzimin” e pjesës së prapme të makinës nëse gomat janë “tullace”. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 16:39  | L.E. | 790 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.