LDK merr vendim të papritur, kjo është kërkesa e fundit drejtuar KQZ-së
kosova
LDK merr vendim të papritur, kjo është kërkesa e fundit drejtuar KQZ-së

LDK merr vendim të papritur, kjo është kërkesa e fundit drejtuar KQZ-së

Prishtinë, 21 nëntor - Sekretari i përgjithshëm i LDK-së Ismet Beqiri tha se Prishtina do të përmbyset dhe Arban Abrashi do të udhëheq me kryeqytetin.

 

Ai theksoi se për shkak të disa gabimeve LDK ka kërkuar që të bëhet rinumërimi i të gjitha kutive të votimit në Prishtinë.

 

 

Ai shtoi se rinumërimit nuk kanë nevojë t’i frikësohet asnjë kandidat sepse vetëm sa do të legjitimohej cilido rezultat.

 

Beqiri ka shprehur shqetësimin e LDK-së për bartjen e votuesve në emër të OJQ-ve nga VV. Për të gjitha këto ai tha se LDK do të ndjek rrugët ligjore për të korrektuar rezultatin e shprehur nga qytetarët.

 

Beqiri tha se dega e parë e LDK-së që ai udhëheq ia ka sjellë votat me të shumta kandidatit për kryetar Arban Abrashit.

© ZHURNAL 21.11.2017, 15:54 | Z.H.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."