« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
LDK merr vendim të papritur, kjo është kërkesa e fundit drejtuar KQZ-së
auto_Bildschirmfoto_2017-11-21_um_15.35.221511275078.jpg

Prishtinë, 21 nëntor - Sekretari i përgjithshëm i LDK-së Ismet Beqiri tha se Prishtina do të përmbyset dhe Arban Abrashi do të udhëheq me kryeqytetin.

 

Ai theksoi se për shkak të disa gabimeve LDK ka kërkuar që të bëhet rinumërimi i të gjitha kutive të votimit në Prishtinë.

 

 

Ai shtoi se rinumërimit nuk kanë nevojë t’i frikësohet asnjë kandidat sepse vetëm sa do të legjitimohej cilido rezultat.

 

Beqiri ka shprehur shqetësimin e LDK-së për bartjen e votuesve në emër të OJQ-ve nga VV. Për të gjitha këto ai tha se LDK do të ndjek rrugët ligjore për të korrektuar rezultatin e shprehur nga qytetarët.

 

Beqiri tha se dega e parë e LDK-së që ai udhëheq ia ka sjellë votat me të shumta kandidatit për kryetar Arban Abrashit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 15:54  | Z.H. | 2,453 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.