« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Posta e Kosovës në konferencën ndërkombëtare për e-commerce
auto_turkish-600x3741511272178.jpg

Prishtinë, 21 nëntor - Kryeshefi i Postës së Kosovës Sejdi Hoxha dhe menaxheri për regjionin e Ferizajt, Luan Jahiri kanë marrë pjesë në Konferencën ndërkombëtare për e-commerce në Antali  ku morën pjesë edhe dhjetëra udhëheqës të postave nga vende të ndryshme.

 

“Gjatë paraqitjes sime si pjesë e panelit kryesor u fokusova në digjitalizimin e shërbimeve të Postës së Kosovës, përgatitjet tona të vazhdueshme për e-commerce si dhe trendin në rritje të blerjeve online të qytetarëve tanë dhe përmirësimin e këtij shërbimi në nivel global”, ka deklaruar kryeshefi Hoxha.

 

Përveç takimeve bilaterale me homologë nga operatorë postar ndërkombëtarë, kryeshefi Hoxha është takuar edhe me Drejtorin e Përgjithshëm të UPU-së, Z. Bishar Abdirahman Hussein nga i cili sërish ka kërkuar anëtarësimin e Postës së Kosovës në këtë agjenci ndërkombëtare.

 

Në këtë Konferencë kanë marrë pjesë përfaqësuesit e Qeverise turke: Kryeministri, ministri i transportit dhe ai i doganave.

 

Konferenca të tilla janë të mirëseardhura për Postën e Kosovës për të qenë në hap me zhvillimin teknologjik në fushën e shërbimeve postare.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 15:52  | Z.H. | 346 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.