« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Honor 6A Pro, i dedikuar për evropianët (Video)
honor_4.jpg

Prodhuesi kinez Honor, nën-markën Huawei, zbuloi smartfonin e ri me buxhet të ulët, për tregun evropian, i cili quhet Honor 6A Pro.

Pajisja është shumë e ngjashme me Honor 6A, i cili paraqitet në Kinë. Ajo që i dallon ato është skaneri i një gjurmë gishtash, gjë që përndryshe është e vështirë për tu gjetur në atë klasë telefonike, përcjell Indeksonline.

Honor 6A Pro ka një trup metalik, i cili tani vjen në variantin gold, argjend dhe gri. Ekrani ka një diagonale prej 5 inç në rezolucion 720p.

Është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 430 dhe është i pajisur me 3GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme.

E gjithë kjo është mundësuar nga një kapacitet i baterisë prej 3020 mAh.

Pajisja ka një kamerë të përparme prej pesë dhe të fundit prej 13 megapikselësh.

Honor 6A Pro përdor Android 7.0 Nougat.

Çmimi nuk është zbuluar ende dhe vendi i parë në të cilin do të shitet do të jetë Italia. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 10:50  | L.E. | 477 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.