« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Lexus prezanton modelin sportiv për Evropë (Foto)
lexus_6.jpg

Derisa jemi duke pritur që në panairin e ardhshëm të veturave në Los Anxhelos të prezantohet RX L me tre rreshta të ulëseve, Lexus në Evropë tani ofron modelin RX Sport.

Lexus RX Sport është në dispozicion në version hibrid RX 450h, si RX 300 (me motor benzinë 2.0-litër Turbo) dhe si RX 350 me motor V6, transmeton Koha.net.

Versioni i ri Sport, ndër të tjera, vjen me disa elemente me ngjyrë të zezë në eksterier (maska e përparme, pasqyrat, difuzer i pasmë...), rrotat 20-inç nga alumini po ashtu me ngjyrë të zezë.

Gjithashtu, Lexus RX Sport vjen me sistemin e zërimit Pioneer me 9 apo 12 altoparlanta, ekran 8.0 ose 12.3-inç Lexus Media Display, ulëset nga lëkura...

Porositë për RX Sport, Lexus do të fillojë t’i pranojë në shkurt të vitit të ardhshëm, ndërsa çmimi i këtij versioni sportiv ende nuk është zbuluar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 10:41  | L.E. | 592 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.