« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Mjekët kërkojnë që paricentët të paguajnë 30 denarë plus për kontrollë
mjek_3.jpg

Shkup, 20 nëntor - Mjekët amë kërkojnë nga fondi për sigurim shëndetësorë që të vendosin participim prej 30denarë tek pacientët të cilët do e paguajnë si shpenzim për printimin e recetave dhe pagesave, transmeton Zhurnal.mk

"Kemi numër të madh të pacientëve dhe jemi të detyruar që të pranojmë numër të kufizuar, duke mos e ditur gjendjen emergjente apo jo, shpesh na ndodh që të ju caktojmë termin dhe të printojmë udhëzim dhe të mos vijnë e më pas prap vijnë dhe kërkojnë termin të ri, gjithë këto shpenzime që e kemi andaj kërkojmë të paguhen këto shpenzime", thekson Colakova Dervishova.

"Qeveria ka premtuar që deri në fund të mandatit do të rrisë shifrën deri në 90 denarë, ne menjëherë nuk kërkojmë që të bëhet 90 sepse e dim që është krizë por të paktën ajo të paguhet deri në 55 ose 65 denarë", sqaron Dervishova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 19:41  | T.E. | 1,345 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.