« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Transport falas me autobus dhe parking për vizitorët e Vodnos për fundjavë dhe për festat shtetërore
04_54.jpg

Shkup, 20 nëntor - Këshilli i Qytetit të Shkupit në seancën e sotme e solli Vendimin për përcaktimin e masave afatshkurtra për uljen e ndotjes së ajrit ambiental në rajonin e Shkupit.

Me këtë vendim vendoset transport falas i udhëtarëve në linjën e autobusit numër 25 (Qendra transportuese - Vodno e Mesme) ndërsa vendosen edhe linja provë falas 25 A (Auto Makedonia - Vodno e Mesme) dhe 25 B (Tregu i luleve - Vodno e Mesme) gjatë fundjavës (e shtunë dhe e diel) dhe për festat shtetërore.

Me vendimin parashikohet edhe parkim falas në garazhin me kate "Makedonska Falanga" dhe parkingun "Shtëpia e shtypit" për qytetarët të cilët kanë për qëllim ta vizitojnë park-pyllin Vodno duke ecur në këmbë apo duke e shfrytëzuar transportin falas të linjës së autobusit nr.25 si dhe për linjat provë nr.25 A dhe 25.B gjatë fundjavës (e shtunë dhe e diel) dhe për festat shtetërore.

Këshilli i Qytetit të Shkupit në seancën e sotme të dytë miratoi më shumë vendime mes të cilave Vendimin për formim të Komisionit për mundësi të barabarta të grave dhe burrave, Vendimin për dhënien e pëlqimit për Programin për shfrytëzimin e autorizuar të shërbimeve të parkimit në parkingjet publike dhe në sipërfaqet publike dedikuar për parkim me të cilat udhëheq NP "Parkingjet e qytetit" - Shkup prej personat me nevoja të posaçme për vitin 2018, si dhe vendimin për formim të shtabit të qytetit për mbrojtje dhe shpëtim të Qytetit të Shkupit. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 19:22  | D.J. | 576 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.