« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Google Assistant ua rregullon problemin me telefonin tuaj
google_86.jpg

Supozoni që keni ndonjë problem me telefonin tuaj, çfarë bëni? Ju mund të kërkoni në internet për të parë nëse ka të tjerë që kanë të njëjtin problem dhe që mund të kenë zgjidhje, ose mund ta çoni telefonin në dyqanin ku dikush mund t’ju ndihmojë, ose nëse doni ndonjë ndihmë në vend, Google Assistant ju hyn në punë.

Kohët e fundit ka zbuluar se asistent dixhital i Google mund të bëjë më shumë se t’ju tregojë për motin, lajmet e fundit ose përditësimet e trafikut. Siç mund ta shihni në screenshot më lart, duket se Google Asistent është gjithashtu i aftë të zgjidhë problemet e telefonit tuaj, të paktën deri në një farë mase.

Për shembull, Android Police njofton se mund të kërkojë Google Assistant për problemin e baterisë së telefonit të tyre dhe softueri pastaj do të jetë në gjendje të kryejë një kontroll të shëndetit të baterisë dhe gjithashtu të shikojë për çdo aplikacion që mund të jetë shkaku i problemit.

Nëse nuk arrin të gjesh diçka dhe i harxhon të gjitha opsionet, atëherë do të ofrojë të lidhësh përdoruesit me Google Support, me telefon ose përmes bisedës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 15:06  | L.E. | 377 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.