« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Tesla shet një bateri të jashtme për telefonët Android dhe iPhone
tesla_22.jpg

Javën e kaluar Tesla prezantoi super makinën Roadster dhe gjysëm kamionin Tesla Semi, por kompania zbuloi një tjetër produkt i cili nuk mori aq vëmendje sa dy të parët.

E shquar për makinat elektrike, Tesla prezantoi një bateri të jashtme e cila mund të përdoret për të ngarkuar baterinë e telefonin tuaj Android ose iPhone në lëvizje.

Mund tu duket e çuditshme por kompania prodhon bateri për konsumatorët siç është Tesla Powerwall e cila shfrytëzohet për furnizimin e me elektricitet të shtëpive sidomos në rast fatkeqsish natyrore.

Tesla Powerbank shitet nga uebsajti i kompanisë dhe ka të njëjtën qelizë të përdorur në makinat Model X dhe S.

Teknikisht bateria nuk ndryshon shumë nga bateritë e tjera të jashtme dhe çmimi prej 45 dollarësh është goxha i kripur.

Megjithatë disa prej tyre janë kompatibël vetëm me një model telefoni. Tesla ka shpenzuar kohë dhe energji edhe në dizajnin e jashtëm.

Powerbank është i hollë kompakt dhe i lehtë për tu mbajtur. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 15:03  | L.E. | 457 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.