« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Forcojeni imunitetin me këtë recetë
6a00d8341c51ba53ef01310fd337af970c-1.jpg

Lodhja kronike, dhimbje të vazhdueshme koke dhe tretja jo e mirë janë bërë sëmundjet më të zakonshme të jetës moderne.

 

Jeta shumë dinamike që shumica prej nesh kanë sot lë shumë pak kohë për t’iu përmbajtur shprehive të shëndetshme.

 

Nëse shpesh nuk keni kohë dhe nuk mund të mbani një regjim të shëndetshëm ushqimor, të mirë ekulibruar, ju rekomandojmë një recetë natyrore që do të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjitshëm.

 

Receta ka disa përbërës të zakonshëm, që me shumë gjasë ju tashmë i keni në shtëpitë e juaja, transmeton Klan Kosova.

 

Plus, është shumë e lehtë për t’u përgatitur që do të thotë se nuk do të marrë shumë nga koha juaj.

 

RECETA

 

Përbërësit:

 

3 degë rozmarine

 

3 limonë

 

250 gr mjaltë

 

1 l ujë

 

Si ta përgatisni?

 

Pastroni limonët mirë. Por në rast se limonët nuk janë organikë, atëherë paraprakisht vendosni ata në ujë që më herët keni hedhur një lugë gjelle kripë dhe një lugë gjellë sodë bikarbone.

 

Lërini të qëndrojnë kështu për disa orë dhe më pas pastroni mirë. Kjo do të bëjë që pesticidet që janë përdorur në rritjen e limonëve të largohen.

 

Kur të keni pastruar limonët, preni dhe shtoni në litrin e ujit. Më pas shtoni rozmarinën dhe lëreni këtë përzierje të vlojë.

 

Zieni deri atëherë kur gjysma e ujit të avullohet. Pasi ta largoni nga zjarri dhe përzierja të jetë ftohur, shtoni mjaltin dhe përzieni mirë.

 

Këtë lëng vendoseni në një kavanoz qelqi dhe konsumojeni në baza ditore.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 16:59  | Z.H. | 2,941 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.