« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Harroni përgjithmonë thinjat me këtë lëng
dandruff-768x402.jpg

Ka shumë ngjyra të flokëve në treg që mund të mbulojnë flokët e thinjura, por shumë njerëz preferojnë një zgjidhje natyrale për këtë problem.

 

Nëse flokët tuaj po thinjen para kohe ose keni disa fije gri që dëshironi të mbuloni, kjo pije që e gjeni më poshtë mund të ju ofrojë një mundësi për ta “kthyer kohën prapa” dhe për të kthyer flokët në ngjyrën natyrale.

 

Përbërësit e këtij lëngu mund të bëjnë që flokët tuaj të rriten të trasha dhe me shkëlqim, transmeton Klan Kosova.

 

Madje, ju nuk keni nevojë të përdorni më shampon dhe kondicioner sepse kjo pije do të jetë e mjaftueshme për t’i bërë flokët tuaj që të jenë të shëndetshëm dhe me shkëlqim.

 

Përbërësit:

 

200 gramë vaj të farave të lirit

 

4 limonë

 

3 thelpinj hudhre

 

1 kg mjaltë

 

Si ta përgatisni?

 

Në fillim duhet të përzieni hudhrën dhe limonin së bashku në mikser (blender). Pasi t’i përzieni, shtoni mjaltën dhe përzieni sërish mirë. Më pas shtoni vajin e farave të lirit dhe përzieni të gjitha së bashku.

 

Këtë përzierje vendoseni në frigorifer dhe lëreni aty të qëndrojë për pak kohë.

 

Si dhe kur ta konsumoni këtë lëng?

 

Ju duhet të konsumoni 1 lugë gjelle nga ky lëng, 30 minuta para secilit vakt. Nëse ju hani tri herë në ditë, atëherë duhet ta konsumoni në tri vaktet ditore.

 

Preferohet të përdorni lugë druri për konsumimin e këtij lëngu sepse kështu do të jetë më efektiv.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 16:19  | Z.H. | 1,479 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.