« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Kostoja e prodhimit të Apple iPhone ndër vite
apple_58.jpg

Me një kosto fillestare prej 999 dollarësh, iPhone X nuk është një iPhone i zakonshëm.

Në fakt është iPhone më i shtrenjtë që Apple ka prodhuar ndonjëherë dhe mbase një prej telefonëve më të shtrenjtë prodhuar për masat.

Pyetja është: A e justifikon iPhone X atë kosto? Ndërsa shumë njerëz  argumentojnë se një telefon nuk duhet të kushtojnë më shumë se 1,000 dollar, të tjetër justifikojnë çmimin e tij me teknologjinë e re të telefonit.

Sipas testimeve, telefonët inteligjentë të ditëve të sotme janë po aq të fuqishëm sa shumë kompjutera, dhe pse të mos kushtojnë sa edhe vetë kompjuterat tanë?

Prandaj sa paguajmë ne për iPhone X dhe sa i kushton Apple për ta prodhuar? Sipas IHS, materialet e iPhone X kushtojnë 370.2 dollar.

Ndërsa ky informacion mbulon vetëm koston e materialeve përbërëse, nuk dihet sa është kostoja e prodhimit të telefonit për Apple.

Një herë e një kohë Tim Cook thoshte se parashikimet janë shumë larg të vërtetës. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 10:05  | L.E. | 676 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.