« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Presidenti i Zimbabwe në dialog me ushtrinë, pritet dorëheqja e tij
auto_zomb1511076926.jpg

Presidenti i Zimbabwe, Robert Mugabe, pritet që të takohet me udhëheqësit e ushtrisë pas rritjes së presionit për të që të jap dorëheqje.

 

Dialogu do të udhëhiqet nga një prift katolik.

 

Mugabe është duke u mbajtur në shtëpinë e tij që nga dita e mërkurë që kur ushtria ka marrë kontrollin e vendit.

 

Partia qeverisëse Zanu-PF gjithate do të mbaj një takim për të vendosur në qoftë se do të përjashtoj themeluesin dhe liderin historik të saj.

 

Ushtria ka ndërhyrë me këto veprime pasi Maguabe përjashtoi zëvendësin e tij Emmerson Mnangagwa, në mënyrë që të trasoj rrugën për bashkëshorten e tij Grace Maguabe që të zë vendin e tij.

 

Mugabe ka udhëhequr me Zimbabwe që kur është pavarësuar nga Britania në vitin 1980.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 08:54  | Z.H. | 537 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.