« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Rrëfimi mes lotësh i shoqes së Migenës: Ja çfarë ndodhi një natë para se i shoqi ta vriste
migens-401x282.jpg

Ajo u vra nga bashkëshorti në praninë e fëmijës 8 vjeç pak ditë më parë në Itali.

Migena Këllezi, vajza nga Elbasani, është përcjellë për në banesën e fundit paraditen e ditës së shtunë.

 

Largimi i saj parakohshëm tronditi mbarë opinionin publik, sidomos qytetarët e Elbasanit, pasi Migena ishte bijë elbasanase.

 

Ajo u vra nga i shoqi Dritan Sulollari në Itali, Gradisa D’isonzo.Shoqja e saj e fëmijërisë Irena Bogdani, ka ndarë mes lotësh me publikun historinë e njohjes dhe aventurat e saj me Migenën.Në një rrëfim të gjatë për Dritare.net ajo ka folur për historinë e Migenës me bashkëshortin,arsyen e vrasjes së saj, atë se çfarë ndodhi njëj natë parë së Migena të therej me thikë nga Dritani, e shumë detaje të tjera.

 

“Nuk mund ta besoj se çfarë ka ndodhur. Unë kam qenë fqinj në Shqipëri edhe e kam shumë shoqe, që prej fëmijërisë, dhe më kujtohet kur ajo ishte e vogël dhe pastaj e fejuar. E takova nënën e saj një javë më parë. Unë nuk mund të gjej një arsye pse ai vrau një engjëll si Migena”.

 

Me këto fjali e nis bisedën shoqja e saj e fëmijërisë.“Kam folur me Migenën përpara se kjo gjë e keqe të ndodhte, më dukej shumë e shqetësuar, nuk ishte e qeshur siç bënte gjithmonë ndoshta e ndjente se diçka e keqe mund të ndodhte. Gjithmonë më fliste për djalin e saj, e kishte pikë te dobët atë. Ishte shumë e lumtur deri në një moment kur ajo me tha se do të divorcohem nga Dritani. Këtu filloi gjithçka të tensionohej”- shprehet mes lotësh.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 21:50  | T.E. | 3,366 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.