« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
« Flet kryeprokurorja speciale » Katica Janeva: Kemi hapur 100 procedura parahetimore, aty përfshihen dhe funksionarë aktual të qeverisë
kaica.jpg

Shkup, 19 nëntor - Kryeprokurorja speciale Katica Janeva në një intervistë për 'Studion e natës' ka deklaruar se Prokuroria speciale tashmë ka hapur procedura parahetimore edhe për funksionarët e qeverisë aktuale, transmeton Zhurnal.mk

"Për momentin kemi rreth 100 procedura parahetimore, disa prej tyre edhe do t'i mbyllim në rast se për ato nuk ka ndonjë dëshmi. Në rast se do të vijë koha procedurat parahetimore dhe hetimore do të kthehen në padi penale e akoma nuk është zgjidhur statusi i PSP, atëherë ne këto lëndë do të dorëzohen tek kolegët tanë në Prokurorinë publike", ka sqaruar mes tjerave Janeva.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 17:55  | T.E. | 5,536 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.