« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
Ushtria siriane rimerr bastionin e fundit të Shtetit Islamik
C09E4CF7-4063-4C1A-9CDB-942433F5E68E_w1023_r1_s.jpg

Media shtetërore siriane thotë se forcat qeveritare kanë rimarrë bastionin e fundit të militantëve të Shtetit Islamik (IS).

 

Agjencia e lajmeve, SANA, ka raportuar se forcat qeveritare dhe aleatët e tyre kanë marrë kontrollin e plotë të Albu Kamal, qytet në afërsi të kufirit me Irakun.

 

Transmetuesi libazez, Al- Manar TV, që kanë lidhje me grupin Hizballah, po ashtu raportuan se ushtarët e IS, janë mposhtur në Albu Kamal.

 

Luftëtarëve të IS, tashmë iu kanë mbetur veetëm disa fshatra dhe pjesë në shkretëtirën e Sirisë, ata humbën kalifatin e tyre të vetëshpallur.

 

Ushtria siriane kishin shpallur fitoren në Albu Kamal, por më herët gjatë muajit, në një ofenzivë IS kishte rimarrë kontrollin përsëri.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 17:49  | T.E. | 440 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.