« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Hallvë të miellit me arra
hhh_6.jpg

Përbërësit

200 gr margarin

50 gr gjalpë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 gotë të çajit arra

5 gota miell

PËR SHERBET

4 gota sheqer

4 gota ujë

Hapat

1 Fillimishtë e përgatisni sherbetin, pas vluarjës e vendosim në një hapësirë për ftohje.

2 Në një tenxhere të thellë i vendosim vajrët dhe përmbi ia derdhim miellin, rreth 15-20 minuta e përziejmë pa ndalë.

3 Pas përzierjës së nevojshme ia ulim temperaturën dhe ia shtojmë arrat, e përziejmë edhe pak derisa ti ndrojë ngjyra.

4 Sherbetin e vluar ia shtojmë hallvës dhe e përziejmë rreth 2 minuta në temperaturë mesatare.

5 Hallvën rreth 5 minuta e lëmë në pritje, pas pritjës ia japim formën dhe e shërbejmë.

Ju bëftë mirë!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 10:19  | L.E. | 2,550 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.