« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Protestë masive kundër Robert Mugabe
fseafesfsef.jpg

Protestues të shumtë janë duke u mbledhur në Harare, kryeqytetin e Zimbabvesë, për të kërkuar shkarkimin e presidentit, Robert Mugabe, njofton Klan Kosova.

 

Protestuesit janë të mbështetur nga ushtria, të cilët qysh nga e mërkura kanë marrë kontrollin e shtetit.

 

Kundër Mugabes kanë dalur edhe veteranët e luftës, të cilët deri vitin e kaluar ishin besnikë ndaj presidentit që i solli pavarësinë Zimbabvesë.

 

Mugabe, tani 93 vjet, po mbahet në arrest shtëpiak, por ai të premten ka bërë një paraqitje publike, pasi mori pjesë në një organizim në kryeqytet.

 

Mugabe është në krye të Zimbabvesë qysh prej pavarësisë nga Britania e Madhe në vitin 1980

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 08:51  | Z.H. | 1,378 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.