« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Rusia përdor veton kundër draftit të Japonisë për armët kimike në Siri
Keshilli_i_Sigurimit-1-780x439-702x336.jpg

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka dështuar të miratojë një rezolutë të re mbi zgjerimin e Mekanizmit të Përbashkët Hetimor (JIM) të OKB-OPCW mbi sulmet e armëve kimike në Siri.

 

Rusia dhe Bolivia kanë votuar kundër draftit të ri të përpiluar nga Japonia, transmeton portali arbresh.info

 

Projekti parashikonte një shtyrje “teknike” të hetimit për 30 ditë, gjatë së cilës OKB do të përpunonte propozime se si mund të vazhdohej hetimi në mënyrë që të dilnin të kënaqura të gjitha anëtarët e Këshillit të Sigurimit.

 

Pas miratimin e rezolutave, hetimi pritet të përfundojë të premten, pasi Këshilli i Sigurimit i OKB nuk arriti të binte dakord mbi zgjatjen e tij në seancën e mëparshme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 08:50  | Z.H. | 667 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.