« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Katër të vdekur pasi një helikopter dhe një avion turistik përplasën në ajër
auto_avion-5-600x3381510989415.jpg

Katër persona kanë humbur jetën pas përplasjes së një helikopteri dhe një avioni turistik në juglindje të Anglisë, njoftoi një zëdhënës i policisë lokale.

 

“Aksidenti ndodhi në mesditë dhe ka përfshirë një “Cessna 152″ dhe një helikopter me nga dy persona në bord secili”, deklaroi Rebecca Mears, shefe e policisë së Thames Valley.

 

Ajo nuk dha detaje për moshën dhe seksin e viktimave dhe theksoi se ishte herët për të përcaktuar shkaqet e aksidentit që ndodhi rreth 30 kilometra nga një aerodrom.

 

“Prioriteti ynë është të lidhemi me të afërmit e viktimave, t’i informojmë dhe t’i mbështesim me oficerë të specializuar, ndërsa vazhdojmë hetimin në vendngjarje”, theksoi ajo.

 

Hetimi u ndërmor nga policia dhe zyra hetimore britanike për aksidentet ajrore “Air Accidents Investigation Branch” (AAIB).

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 08:46  | Z.H. | 1,015 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.