« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Edhe Specialja pjesë e "reformatorëve" të shërbimit sekret
03_63.jpg

Shkup, 18 nëntor - Prokuroria Speciale Publike (PSP) është kyçur në grupin e punës për ndjekejen e komunikimve për të implementuar rekomandimet e PRIBE-së, njofton Zhurnal.mk

Një vendim të till ka sjellur Qeveria e Maqedonisë, duke arsyetuar vendimin si të nevojshëm për kyçjen e PSP-së, Drejtorisë për Siguri të informatave të klasifikuara, si dhe ekspertëve nga vendi dhe jashtë, ndërsa sipas vendimit është paraparë që ekspertët të thirren sipas nevojës.

Grupit të punës i cili për momentin numëron 29 anëtar do ti bashkangjiten edhe dy prokuror special të PSP-së. 

Nga PSP-ja ende nuk i kanë bërë publike emrat e prokurorëve që do të inkuadrohen në këtë grup pune dhe kanë paralajmruar se të njejtët pritet të bëhen publike gjatë ditës së hënë.

Përndryshe, në fillim të muajt nga Ministria e Bredshme bënë të ditur se vetëm se është zgjedhur modeli sipas të cilit do të bëhen reformat në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK). Për këtë qëllim do të formohet qendër e veçantë operativo-teknike i cili do të vendosë dhe përforëcojë sistemin e kondrollit të pvaruar mbi DSK-në.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 18:51  | D.J. | 2,932 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.