« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Policia dhe prokuroria e Maqedonisë së bashku në luftë kundër kontrabandistëve me emigrantë
02_89.jpg

Shkup, 18 nëntor - Do të formohet njësi nacionale për luftë kundër kontrabandimit të emigrantëve dhe trafikimin e qenieve njerëzore - kështu ka vendosur Qeveri reformatore në mbledhjen e saj të fundit, njofton Zhurnal.mk

Në këtë proces është paraparë që të nënshkruhen memorandume për bashkëpunim në mes Ministrisë së Punëve të Bredshme dhe Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë, në fushën e luftës kundër kontrabandimit të emigrantëve dhe trafikimit të qenieve njerëzore. 

Kjo formë e kriminalitetit vitet e fundit është bërë një nga bizneset ilegale më fitimprurëse në Maqedoni dhe në rajon.

Rruga e Ballkanit është mbyllur për më shumë se një vit dhe kontrabandimi i emigrantëve ka rënë ndjeshëm.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 18:38  | D.J. | 898 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.