« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Ahmeti: E ndalëm të keqen, na duhet t’i vazhdojmë reformat
auto_shpendii-735x400_11510873635.jpg

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, që si kandidat i Vetëvendosjes synon edhe një mandat 4 vjeçar në krye të kryeqytetit, në “Interaktiv”, ka thënë “në mandatin e parë e kemi ndalur të keqen, e kërkojmë mandatin e dytë për t’i vazhduar reformat”.

 

“Prej 12 premtimeve të kaluara i kemi përmbushur 11. Programi jonë për katër vitet e ardhshëm bazohet në 10 shtylla me 100 zotime, të cilin edhe në këto pesë ditë të fushatës i kemi shpalosur para qytetarëve të Prishtinës”, ka thënë Ahmeti.

 

 

Kujtojmë se ftesës për këtë debat nuk i është përgjigjur kandidati i Ahmetit nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi, me arsyetimin e agjendës së ngjeshur.

 

Sidoqoftë, Ahmeti ka folur për koalicionin me AKR-në, dhe kandidatin e saj për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli.

 

“Ne jemi në koalicion me AKR-në që dy vite e gjysmë. Besart Vllahinja, drejtor i Kulturës dhe Ferat Makolli, drejtor i Bujqësisë kanë qenë nga radhët e AKR-së, siç ka qenë Gent Begolli nga AAK. Me z. Pacolli ka qenë diskutim shumë i lehtë, edhe në fushatë ka qenë konstruktiv. Ishim 7 kandidatë prej të cilëve 5 më sulmonin, ndërsa vetëm Pacolli fliste për programin e vet”, ka thënë Ahmeti.

 

Sa i përket projektit më të madh të prezantuar nga Pacolli në fushatën e tij, ai i zhvendosjes së kampusit universitar të UP-së, Ahmeti ka thënë se Universiteti nuk do të zhvendoset.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 09:25  | Z.H. | 491 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.