« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Mallçeski: Sa më shpejt ik Gruevski nga kreu i VMRO-së, aq më mirë për Maqedoninë
samoil-malcevski3.jpg

Shkup, 17 nëntor - Sa më tepër pritet që të mbahet Kongresi i VMRO-DPMNE-së, aq më keq, thotë Samoill Mallçeski, anëtar i VMRO-DPMNE-së për Fokus, transmeton Zhurnal.mk

"Vetë statusi partiak i jep fuqinë absolute Nikolla Gruevskit në parti. VMRO-DPMNE për një kohë të gjatë është rob i politikave të gabuara të kryesisë. Në këtë moment është e domosdoshme që të zgjidhet lider i ri i cili nuk ka hipoteka dhe nuk i ka askujt asgjë borxh! Sa më shpejt që ndodh kjo, aq më mirë është për Republikën e Maqedonisë", thotë Mallçeski.

Sipas tij, vetëm një VMRO-DPMNE e fuqishme mund tju kundërvihet të gjitha tendencave negative që për momentin i ndodhin Republikës së Maqedonisë, si dhe paralajmrimeve të  fqiut jugor për të zhdukur intentitetin e popullit maqedonas, gjegjësisht ndryshimeve rrënjësor të emrit të shtetit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 19:54  | D.J. | 1,915 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.