« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Ish kundërzbuluesi Aleksandar Dinevski kthehet në Idrizovë
18479golema.jpg

Shkup, 17 nëntor - Aleksandar Dinevski një nga të akuzuarit për rastin Shpion sot me përcjellje të policisë është vendosur në burgun e Idrizovës aty ku duhet të vuajë dënimin prej katër e gjysëm vite burg, shkruan Fokus transmeton Zhurnal.mk

"Më 17.11.2017 personi Aleksandar Dinevski është arrestuar nga ana e inspektorëve me urdhër të gjykatës për mbajtjen e burgimit prej 3 vite e gjashtë muaj në bazë të nenit 394 qëndrimi 2 dhe nenit 317 qëndrimi 2 zbulim të sekretit shteërorë dhe shpiunim", informojnë nga MPB.

Dinevski disa muaj ka qenë në liri sepse doli nga burgu derisa priste vendimin e gjykatës së apelit e pasiqë apeli nuk vërtetoi atë atij për disa muaj i është ulur dënimi ndërsa pritej që të kthehet në burg.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 19:16  | T.E. | 2,401 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.