« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« VIDEO » Zaev: Me Shqipërinë dhe Kosovën kemi raporte të shkëlqyeshme
zoran-zaev_6.jpg

Shkup, 17 nëntor - Nga vendi i cili ishte në marrëdhënie të këqija me pesë fqinjët e saj, Republika e Maqedonisë tashmë është bërë mik i të gjithëve në rajon, theksoi kryeministri Zoran Zaev në intervistë për televizionin bullgar BTV, transmeton Zhurnal.

"Në periudhën e 7 apo 8 vjeçarit të kaluar kishte shumë mospajtime, por edhe armiqësi me të gjithë pesë fqnijët tonë. Për momentin me Shqipërin e Kosovën kemi raporte të shkëlqyeshme, ndërsa me Serbin po e risim bashkëpunimin çdo ditë shumë e më shumë. Me Bullgarin jo vetëm miq, por jemi bërë aleatë", thotë Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë.

Zaev thekson se me Greqinë kemi shumë bashkëpunim të madh përveç një problemi politik që shpreson se do të zgjidhet, duke aluduar në kontestin me emrin.

"Me Greqinë po ndërtojmë miqësi të madhe, më të verëtet kemi bashkëpunim në çdo mënyrë dhe mbetet vetëm se një problem politik të cilin shpresojmë se do ta zgjedhim", deklaroi Zaev, përcjell Zhurnal.  

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 19:12  | D.J. | 1,638 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.