« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Humb drejtpeshimin dhe bie në dysheme, nxënësja 13 vjeçare lëndon rëndë boshtin kurizorë
shkolla_5.jpg

Gostivar, 17 nëntor - Nxënësja 13 vjeçare nga shkolla fillore Vëllazëim Bashkimi në Gostivar pas rënies nga karikja e shkolles ka lënduar rëndë boshtin kurirozë me çka është transportuar në urgjencën e Shkupit, transmeton Zhurnal.mk

Sipas SPB, deri tek lëndimi i rëndë ka shkuar në momentet kur në orët e pushimit të gjatë nxënësja e ulut në karike në një moment ka humbur drejtëpeshimin dhe bie në dysheme.

Më pas është transportuar në spitalin e qytetit ku është konstatuar lëndim i rëndë i boshtit kurizorë e më pas është transferuar në klinikat e Shkupit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 18:33  | T.E. | 3,541 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.