« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Presidenti i Zimbabves Mugabe shfaqet në opinion
thumbs_b_c_36d66f0cdf06258ba9b760e23f22e0ac.jpg

Presidenti Robert Mugabe, është shfaqur të premten para opinionit në kryeqytetin Harare, që është hera e parë që kur ushtria e Zimbabves ia ktheu shpinën të martën, transmeton Anadolu Agency (AA).

 

Mugabe morri pjesë në promovimin e të diplomuarve në Universitetin e Hapur të Zimbabves.

 

Paraprakisht të enjten, Mugabe u shfaq në disa fotografi bashkë me gjeneralët e ushtrisë për të cilët thuhet se qëndrojnë prapa intervenimit ushtarak.

 

Mendimet e disa analistëve janë se ushtria dëshiron të dërgon përshtypjen se “gjithëçka është në rregull në shtet”.

 

Ushtria kërkon që Mugabe të jap dorëheqje

Mugabe dhe familja e tij pas marrjes së kontrollit në shtet nga ushtria thanë se ata mbahen në arrest shtëpiak.

 

Më herët gjatë të premtes, forcat e armatosura të Zimbabves njoftuan së është arritur përparim në bisedimet me presidentin Mugabe, në të cilat kanë kërkuar nga ai të përballët me realitetin se ka ardhur fundi i sundimit të tij, për çka duhet të largohet nga detyra.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 15:42  | Z.H. | 802 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.